توت فرنگی

انواع توت فرنگی

شرايط اقليمي مناسب براي كشت انواع توت فرنگي

توت فرنگي نسبت به شرايط محيطي بسیار حساس است.  طول روز و درجه حرارت دو عامل مؤثر در گل انگيزی توت فرنگي هستند. اهميت طول روز به حدي است كه ارقام توت فرنگي را براساس عكس العمل به طول روز به انواع روز كوتاه، روز بلند  و روز خنثي طبقه‌بندي كرده‌اند.

بطور كلي بهترين دما براي توليد توت فرنگي، شبهاي خنك بين 15 تا 18 درجه سانتي‌گراد با رطوبت نسبي 60 تا 90 درصد و روزهاي خنك، آفتابي و با دماي 22 درجه سانتي‌گراد است.

خاكهاي لومي شني، شني يا شني رسي كه زهكشي خوب دارند براي پرورش توت فرنگي مناسب است خاك بايد بتواند آب كافي را براي گياه در خود نگهدارد به همين دليل خاكهايي كه رس كافي يا مواد آلي كافي دارند مناسب هستند. در خاكهاي رسي يا سنگين محصول ديررس مي‌شود.

كاماروسا (Cammarosa):

رقمي است روز كوتاه با بوته اي بسيار قوي، داراي برگهاي بزرگ ،داراي ميوه اي خوش مزه و مخروطي شكل كه در اوائل باردهي وزن آن تا 40 گرم هم مي رسد. براي كشت در مناطقي با زمستانهايي با روزهاي كوتاه مناسب است. در شرايط آب و هواي تهران و جنوب كشور نتيجه آن رضايت بخش نبوده و شايد براي شهرهاي شمالي كشور مناسب باشد. نسبت به كمبود كلسيم حساس است و در مقابل سفيدك و ورتيسيليوم مقاوم مي باشد.

پاروسParus) (:

رقمي روزكوتاه است و براي مصرف تازه خوري مناسب مي باشد. رنگ ميوه در زمان رسيدگي كامل، قرمز متمايل به نارنجي است.

كوئين اليزا  ( Queen Elisa):

رقمي است روزخنثي  ارتفاع بوته   30 تا45 سانتيمترو عرض بوته 38 تا 45 سانتيمتر ميباشد. به نور كامل آفتاب  وهمچنين آبياري منظم نيازدارد. نسبت به انتقال بوته حساس تر از ساير ارقام است. pH مورد نياز آن 6/5 تا 6 ميباشد . ميوه ها بسيار درشت مي باشند.

   سلوا (Selva ) :

رقمي است روز خنثي با بوته اي قوي و پرمحصول، هميشه بار و چهارفصل داراي ميوه هاي سفت، بسيار خوش فرم و خاص كه شكل و طعم آن مورد قبول هر سليقه اي است. وزن ميوه آن بين 30 تا 40 گرم است.

نسبت به سفيدك حقيقي حساس مي باشد . با توجه به كشت وسيع آن در تهران و جيرفت وسایر نقاط کشور نتيجه آن قابل توجه و خوب بوده است.

Roxana(ركسانا) : ديررس ، بسيار مقاوم در برابر اکثر بيماريهاي ريشه، سفیدک حقیقی و لکه برگی اما کاملاً حساس به پوسیدگی لکه سیاه میوه. در سال 2001 در ایتالیا اصلاح  شده است.

HOOD-USDA(هود-يواس دي آ) : روز كوتاه، ميان‌رس ، ميوه بزرگ و گرد و مخروطي با پوست براق به رنگ قرمز روشن ، ميوه سفت و با طعم عالي، از ارقام بسیار مناسب براي فرآوری و تهيه مربا

Albion: روز خنثي، مقاوم به پژمردگي ورتيسليومي و پوسيدگي طوقه فيتوفتورا، مناسب براي تازه خوري و فرآوري.

پاجارو (Pajaro) :

پاجارو (Pajaro) :

يك رقم روزكوتاه است. سال 1979 توسط دانشگاه كاليفرنيا اصلاح شده است. محصول تجاري قابل قبولي در كشتهاي تابستاني در كاليفرنيا داشته ولي در كشتهاي زمستانه موفقيت كمي دارد.

براي پرورش اين رقم دماي متوسط مورد نياز است. در جنوب ايتاليا و ايالت فلوريداي آمريكا كشت مي شود. رنگ ميوه قرمز نسبتا” تيره است. داراي طعم خوبي است ميوه درشت و مخروطي شكل است.

Elegance(الگانس):

Elegance(الگانس):  ديررس، در سال 2009 در ایستگاه ایست مالینگ انگلستان اصلاح شده است..مقاومت نسبي به پوسيدگي طوقه و ورتيسليوم اما به سفیدک آردی حساس بوده و مناسب مناطق مرطوب مانند شمال ایران نمی باشد.

Aromas: روز خنثي، ميوه درشت و مخروطي، سفت و بسيار براق، عملكرد بالا، مقاوم به فيتوفتورا، سفيدك پودري و پوسيدگي طوقه ناشي از آنتراكنوز.

Earliglow: زودرس، داراي طعم عالي، مناسب براي فرآوري، اندازه ميوه و عملكرد مناسب، مقاوم به چندين بيماري برگي و ريشه اي و پوسيدگي برگي ناشي از بوتريتيس، مناسب  براي تازه خوري و فرآوري.

Elsanta: ويژه نواحي خنك، ديررس، ميوه درشت و سفت با رنگ قرمز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *